DKW Auto Union Forum

- Ogólnopolskie Forum Motocykli DKW Auto Union -


#1 2022-03-01 21:07:37

vanataoo

DKW-spec

40760043
Skąd: Warka
Zarejestrowany: 2010-07-04
Posty: 974
Punktów :   
Pojazd: DKW NZ 250-350 '38-'45 i inne
Wiek: 47
Zawód: sadownik
Tel. Kom.: 604 985 726

Wojna Uchodzcy z Ukrainy

Temat nie na luzie ale ...
W związku z tym co się dzieje na Ukrainie ,oraz posiadanymi  tam kontaktami i możliwościami logistycznymi  sciągnąłem do siebie  trójkę dzieci i dwie kobiety /ich matkę i babkę/ ,robię to bezinteresownie - bo chcę
Jeśli macie informację i wiedzę jak można im jeszcze pomóc "urzędowo" ,co trzeba załatwić biurokratycznie itp piszcie ,dorośli granicę przekroczyli na paszport i dowód ukraiński ,dzieci na świadectwo urodzenia ,pewnie trzeba będzie dopełnić jakieś formalności ale puki co brak konkretnych wytycznych i schematu działań a nie chciałbym żeby z powodu braku jakiegoś papierka badz przecinka w niewłasciwym miejscu ponieśli w przyszłości jakieś konsekwencje .
Jak  ktoś miałby chęć podarować dzieciom garść cukierków czy tabliczkę czekolady .....
Jeśli uważacie że śmiecę forum wypieprzcie post do kosza

Offline

 

#2 2022-03-01 22:32:27

matidkw

Moderator

10544633
Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2010-01-15
Posty: 1659
Punktów :   
Pojazd: DKW SB,NSU 501/601TS, TWN, CZ
Tel. Kom.: 508 985 704

Re: Wojna Uchodzcy z Ukrainy

Ja uważam że taka postawa jest pełna podziwu i szlachetna, warto tym ludziom pomóc w jakikolwiek sposób, bo to co się dzieje jest nie do pomyślenia . My też się zastanawiamy czy kogoś przygarnąć. U mnie chęc pomocy miesza się ze zdjęciami z Wołynia z 1943 i filmami z ekshumacji,  świadomością że Bandera jest u nich bohaterem narodowym itp. Najgorsze jest w tym to że nie wiadomo co będzie dalej , czy sami za chwile nie będziemy takimi uchodzcami, miejmy nadzieje że nie
Super że dużo ludzi i krajów chce pomóc

Offline

 

#3 2022-03-17 19:37:20

Ozzy

Administrator

Skąd: Jarosław/Szczecin
Zarejestrowany: 2010-01-15
Posty: 10696
Punktów :   
Pojazd: DKW NZ 350-1, Iż 49K
Tel. Kom.: 726 44 99 09
WWW

Re: Wojna Uchodzcy z Ukrainy

vanataoo czy może masz jakieś konkretne wytyczne czy i jak można wspomóc te osoby, które u Ciebie mieszkają, czego potrzebują?
Jestem za forumową pomocą dla konkretnych osób i ich potrzeb.

matidkw, wierz mi że mam podobne odczucia i kiedyś trzeba będzie z ukraińcami ten temat ostatecznie rozwiązać ale teraz to nie czas i miesca na takie dywagacje.


http://www.dkw.pun.pl/_fora/dkw/gallery/2_1412712999.gif
Dwusuw kopci, dwusuw czadzi, dwusuw nigdy Cię nie zdradzi!!!

Offline

 
Patron medialny Forum Motocykli DKW Auto Union



Partner Forum Motocykli DKW Auto Union





Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Senhora dos Mares - Apartment in Ribeira