DKW Auto Union Forum

- Ogólnopolskie Forum Motocykli DKW Auto Union -


#31 2012-11-12 15:07:38

Grzegorz

Dekawkowiec

Skąd: Bieszczady
Zarejestrowany: 2010-10-31
Posty: 97
Punktów :   
Pojazd: DKW NZ 350
Zawód: wolny

Re: 11 Listopada Święto Niepoległości

[html]<center><iframe width="640" height="480" src="http://www.youtube.com/embed/P3L4XOfY4-M" frameborder="0" allowfullscreen></iframe></center>[/html]

[html]<center><iframe width="640" height="480" src="http://www.youtube.com/embed/h71NBPwRZ-4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe></center>[/html]

Ostatnio edytowany przez Grzegorz (2012-11-12 15:12:33)

Offline

 

#32 2012-11-12 17:24:23

Piter

DKW-spec

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 528
Punktów :   
Pojazd: DKW SB
Wiek: 42

Re: 11 Listopada Święto Niepoległości

Witam kolegów,  byłem na tym marszu osobiście. Spokojnie przeszedłem całą trasę z flagą w ręce. Obok tysiące ludzi, całe rodziny z małymi dziećmi, ale tez starsi ludzie pamiętający jeszcze Powstanie Warszawskie (patrząc po opaskach i odznaczeniach), grupy rekonstrukcyjne, harcerze itd. Ściskało za gardło jak wszyscy śpiewali patriotyczne pieśni i widać było płaczących staruszków wspominających dawne czasy. Pani z którą przez dobrą chwilę szedłem opowiadała jak walczyła najpierw w powstaniu, potem za komuny i teraz ledwie maszeruje z koleżankami z dawnych lat. Niesamowite przeżycie.
Wróciłem po drugiej w nocy. Włączyłem na chwile telewizor, a tam o burdach, zamieszkach, bijatykach i jakiś koleś w studio coś o marszu faszystów. Przełączam kanał, a tam to samo z tym że dowiedziałem się jeszcze że pan ma nadzieje, że tej narodowej dziczy w stolicy już nie zobaczy. Oglądnąłem jeszcze chwilę Discovery Chanel żeby odreagować.

"Ślub w kościele. Potem wesele ,zabawa, tańce, biesiadowanie. Pobiło się 2 podpitych kolesi o pannę  jak to czasem na weselu.

Relacja.

Pijackie burdy na tradycyjnym polskim weselu.
Wiele osób rannych w tym dzieci po furiackim ataku. Ale cóż się dziwić, atmosferę już od początku podgrzewały faszyzujące grupy śpiewający skrajnie prawicowe pieśni " Hej Sokoły..." czy " Przybyli ułani..". Pijackie hordy ojców i matek oraz płaczące dzieci pozostawione same sobie to już codzienny obrazek na polskich weselach.
Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że do incydentu mogło dojść po tym jak ojciec panny młodej przyłapał w jednym z pomieszczeń mężczyznę molestującego jego córkę. Z naszych wstępnych informacji wynika, że tym mężczyzną może być ksiądz, udzielający wcześniej młodym ślubu.
Zachodnie media donoszą o weselnych polskich orgiach. Jak długo jeszcze będziemy zaściankiem Europy?
Z sondażu przeprowadzonego po incydencie wynika że 70% osób zamierza zrezygnować ze ślubu kościelnego, 13% zamierza wziąć ślub kościelny 17%nie ma zdania"


Na marszu spotkałem gościa u którego kupiłem  graty  na bazarze w Łodzi. Przywitałem się z nim jak ze starym znajomym, choć wcześniej zamieniłem z nim 2 słowa. Widziałem także jednego z producentów replik do weteranów, ale nie powiem kogo , bo nie chce chłopu zrobić w interesie pod górkę. Takie czasy.

Pozdrawiam Was koledzy

Piotrek "rzeszowski faszysta"

Offline

 

#33 2012-11-12 17:41:09

Bodek

Dekawkowiec gaduła

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2011-02-23
Posty: 197
Punktów :   
Pojazd: DKW NZ 350 '42

Re: 11 Listopada Święto Niepoległości

Koledzy z relacji Piotrka wynika że w mediach mętnego nurtu mnóstwo jest propagandy, według tego co mówią  to prawdziwy patriota jest faszystą !     To jest skandal !!!

Offline

 

#34 2012-11-12 18:16:40

Komar

Moderator

6921071
Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2010-01-20
Posty: 1788
Punktów :   
Pojazd: DKW NZ 350 WH Sanitarny
Wiek: Za dużo
Zawód: składacz puzzli

Re: 11 Listopada Święto Niepoległości

Prawda jest taka, że "jakieś siły" zewnętrzne wmawiają nam, że jeśli cokolwiek zrobimy patriotycznego to od razu jesteśmy faszystami, nacjonalistami (choć to dobra cecha).
Jedno jest pewne. Naród polski to jednolita masa etniczna, językowa i religijna co na tle europy jest ewenementem. 38mln ludzi,  którzy mogą być bardzo silni i groźni razem. Starają się nam zniszczyć korzenie i polskość gdyż taka rzecz jest groźna dla reszty UE. Germanizacja i Rusyfikacja kiedyś była otwarta i wszyscy wiedzieli co jest dobre a co złe. Teraz propaganda, media i byle komentator- ekspert wmawiają nam co chcą i jak chcą. Latami tłuką do głowy że kultura, tradycja i historia to zło. Trzeba być otwartym i TOLERANCYJNYM na wszystko i wszystkich.. Koszmar jakiś.

Dr Joseph Goebbels byłby dumy, że jego nauki i podwaliny propagandy oraz prania mózgu nie poszły na marne ale zostały rozwinięte na niebotyczną skalę. Kraje się faszyzują, rządy się faszyzują i niszczą wszystko co jednoczy i scala ludzi. Ludzie posiadający własne korzenie, świadomi historii to ludzie którymi ciężej sterować gdyż są jednością.


...Wolność i przestrzeń niczym nieograniczona...

Offline

 

#35 2012-11-12 19:11:58

kazek103

DKW-spec

7332024
Call me!
Skąd: Rzeczpospolita Polska
Zarejestrowany: 2012-08-16
Posty: 985
Punktów :   
Pojazd: DKW NZ 250, 350, 500
Tel. Kom.: 517639677
WWW

Re: 11 Listopada Święto Niepoległości

Widze ze na tym forum  są bratnie dusze jesli chodzi o poglady historyczne  pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez kazek103 (2012-11-12 19:12:46)

Offline

 

#36 2012-11-12 23:03:51

dkw_sb350

DKW-spec

Skąd: Bielawa
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 1393
Punktów :   
Pojazd: DKW SB 350
Wiek: 50
Zawód: konstruktor

Re: 11 Listopada Święto Niepoległości

Brawo Piter, brawo chłopaki. Fajnie, że nie dajecie sobie wciskać tego medialnego kitu
Szkoda, że spora część Polaków "łyka to (Gówno) jak gęsi bułkę"

Offline

 

#37 2012-11-13 08:43:45

wawafreda

Sympatyk

Skąd: Pułtusk
Zarejestrowany: 2012-08-12
Posty: 134
Punktów :   -2 
Pojazd: BMW, Yamaha,Honda,Jaguar,Ford,
Wiek: 48
Zawód: Muzyk,dziennikarz,mechanik,bla
Tel. Kom.: 601387207

Re: 11 Listopada Święto Niepoległości

Panowie zajmijmy się raczej remontowaniem swoich staruszków. Polityka to wielka zakłamana kurwa. Mój śp ojciec dożył 102 lat i miał w swoim życiorysie powstanie warszawskie, a następnie trzy obozy koncentracyjne - Oświęcim, Gross Rosen, Litmeritz. Po wojnie zaopiekowała się nim bezpieka. Przed wojną był zaprzyjaźniony z Wieniawą Dlugoszowskim adiutantem Marszałka Piłsudskiego. Przekazal mi wiedze  rob swoje i nie daj sie wkrecic w polityke. Tak trzmac.

Offline

 

#38 2012-11-13 13:49:16

Bodek

Dekawkowiec gaduła

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2011-02-23
Posty: 197
Punktów :   
Pojazd: DKW NZ 350 '42

Re: 11 Listopada Święto Niepoległości

A kto tu robi politykę ? mówienie prawdy to polityka, raczej jest to dmuchanie na zimno, bo  któregoś dnia możemy obudzić się z ręką w nocniku !

Offline

 

#39 2012-11-13 18:51:16

vanataoo

DKW-spec

40760043
Skąd: Warka
Zarejestrowany: 2010-07-04
Posty: 974
Punktów :   
Pojazd: DKW NZ 250-350 '38-'45 i inne
Wiek: 47
Zawód: sadownik
Tel. Kom.: 604 985 726

Re: 11 Listopada Święto Niepoległości

Faszyzm, z włoskiego fascio – wiązka, związek, to skrajny kierunek polityczny powstały po I wojnie światowej, jako generalnie opozycyjny wobec działalności socjalistów i komunistów. Głoszący hasła skrajnie nacjonalistyczne, antydemokratyczne i antyliberalne, zmierzający do stworzenia państwa totalitarnego i monopartyjnego oraz często monoreligijnego. Skupiał w swoich szeregach nie tylko tzw. warstwy średnie jak średnia burżuazja miejska i wiejska, drobnomieszczaństwo, drobni kupcy, byli wojskowi, ale także najbardziej zacofane grupy klasy robotniczej zwłaszcza w Niemczech. Faszyzm powstał na podstawie ogólnego kryzysu kapitalizmu, kiedy wzrost fali rewolucyjnej zagroził bezpośrednio panowaniu burżuazji, wśród której zarysowała się tendencja do przejścia od form ustrojowych demokracji parlamentarnej do jawnej dyktatury terrorystycznej. Faszyzm przybierał specyficzne formy, wynikające ze społeczno-gospodarczej i wyznaniowej struktury danego kraju. We Włoszech związany głównie z kapitałem finansowym, w Niemczech z przedstawicielami przemysłu ciężkiego, w Hiszpanii ze sferami feudalno-obszarniczymi.

Poza Niemcami i Włochami faszyzm jako zorganizowana formacja pojawił się w 1933 w Hiszpanii (Falanga), gdzie po zwycięstwie rebeliantów wojskowych pod dowództwem generała F. Franco, doszedł do władzy. Partie i ruchy faszyzujące pojawiły się w tym czasie także i w innych krajach Europy: w Rumunii (Żelazna Gwardia), na Węgrzech (Złamane Strzały), we Francji (Croix de Feu), w Belgii (reksiści), w Wielkiej Brytanii (Czarne Koszule), w Polsce (Obóz Narodowo-Radykalny), w Chorwacji (Ustasze). Grupy katolicko-totalitarne określa się często jako klerykofaszyzm lub katofaszyzm (np. Front Ojczyźniany w Austrii, 1934–1938), pokrewne mu cechy wykazywał reżim A. Salazara w Portugalii od 1932 roku. Ruchy faszystowskie były stosunkowo silne także w Ameryce Łacińskiej, np. w Argentynie, Pragwaju czy Chile.

Ideologia faszyzmu nie stanowiła jednolitego systemu światopoglądowego, lecz była połączeniem różnych, czasem lekko wykluczających się elementów czerpanych z filozofii irracjonalistycznych XIX wieku, nacjonalistycznych doktryn solidaryzmu społecznego i antydemokratycznych teorii socjologicznych, które miały teoretycznie uzasadniać idee etnocentryzmu, elitaryzmu i rasizmu. Łącząc te elementy ideologowie faszyści tworzyli całkowicie nierealny pogląd na świat, oparty na micie "misji dziejowej", wyższości własnego narodu nad wrogiem, sprawcą wszelkiego zła społecznego. Wróg ten w każdym kraju jawił się inaczej, dla faszyzmu włoskiego był to "zgniły liberalizm", dla faszyzmu niemieckiego "twór żydowski" (zarówno komunizm, jak i "międzynarodowa plutokracja"), dla faszyzmu chorwackiego byli to głównie "bracia odłączeni", czyli wyznawcy prawosławia. Owa misja dziejowa własnego narodu miała uzasadniać pełną instytucjonalizację życia społecznego i całkowite podporządkowanie jednostki interesowi państwa, mit wroga stanowił uzasadnienie ciągłego terroru państwowego.

W tych warunkach uzasadniony stawał się faszystowski kodeks moralny, głoszący zasadę bezwzględnej wierności i posłuszeństwa wodzowi, którego wola wyznaczała granice obowiązujących norm etycznych. Na tym fundamencie niszczenia urojonego "wroga" rozwijały się idee państwa totalitarnego, prowadzące do utożsamiania narodu z państwem, państwa z rządem, rządu z jego szefem, a szefa z wodzem faszystowskim. Metodę oddziaływania propagandowo- ideologicznego faszyzmu stanowiła demagogia społeczna w najszerszym rozumieniu, podsycając rozczarowanie rządami demokratyczno- parlamentarnymi, niezadowolenie mas ukierunkowano zwykle na antysemityzm i antykomunizm, odwracając je od prawdziwych przyczyn nędzy i pauperyzacji społeczeństwa. Faszyści dochodzili do władzy różnymi drogami, zależnie od warunków wewnętrznych poszczególnych krajów, albo siłą (Hiszpania, Włochy), albo na drodze legalnego ustanowienia dyktatury (Niemcy). Partie faszystowskie zdobywały silne wpływy jeszcze przed zdobyciem władzy. Z chwilą jej przejęcia podporządkowywały sobie aparat państwowy, a ich bojówki tworzyły trzon nowych organów terroru i ucisku. Ustanowienie dyktatury faszystowskiej w miejsce systemu wielopartyjnego wprowadzało system monopartyjny, władza wykonawcza i ustawodawcza przechodziła w ręce wodza partii, którego gabinet stawał się jedynym ośrodkiem dyspozycyjnym. Wszystkie stanowiska obsadzano faszystami, a organa władzy państwowej podporządkowywano odpowiednim ogniwom aparatu partyjnego, poddając jego kontroli.

Offline

 

#40 2012-11-13 19:32:08

matidkw

Moderator

10544633
Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2010-01-15
Posty: 1659
Punktów :   
Pojazd: DKW SB,NSU 501/601TS, TWN, CZ
Tel. Kom.: 508 985 704

Re: 11 Listopada Święto Niepoległości

Ja tam faszystą nie jestem, chce normalności, nie takiej jaką proponuje zachodnia europa, czyli muzułmanie itp. żerujący na ich pomocy socjalnej i tolerancyjności. Nie chce świata w którym jak laska rzuci dzieciakiem o podłogę i ukryje w gruzach to nagle jest gwiazdą TV i gazet .  Nie chce też sytuacji że przestępcy są ciągani w nieskończoność po sądach i się śmieją na wolności z nieudolnego wymiaru sprawiedliwości ...  Nie chce pieprzenia o legalizacji narkotyków bo nie wiem kto będzie płacił za leczenie tych ćpunów , pewnie wyszłoby tak jak z dopalaczami , że by trzeba było zajmować się nimi w szpitalach zamiast skupić się na chorych, oczywiście z dopalaczy "leczono" za nasze podatki ...

Offline

 

#41 2012-11-13 20:08:15

Piter

DKW-spec

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 528
Punktów :   
Pojazd: DKW SB
Wiek: 42

Re: 11 Listopada Święto Niepoległości

Dobrze, że jest taki temat "Na luzie", można napisać co człowieka gryzie. Żeby ktoś źle nie zrozumiał mojego podpisu "rzeszowski faszysta" i nie przypinał mi takiej łatki .
A tak troszkę poważniej to lepiej dyskutować , wymieniać poglądy niż milczeć.  Niestety polityką jest wszystko to czym zajmujemy się na co dzień. Polityka to to czy kupimy wydech u Fruby czy Hartmanna, czy pojedziemy na bazar w Łodzi czy w Warszawie, czy pojedziemy motocyklem na zlot A czy może weźmiemy udział w zlocie B. To wszystko jest polityka  od rzeczy najdrobniejszych po największe i najbardziej istotne.
Mam nadzieje , że ten "wykład" o faszyzmie nie jest do mnie , tak poza tym to co strona to inna definicja, dla niektórych faszystą jest nawet katolik. Trzeba uważać poza tym na niektóre definicje, bo pochodzą  z portali dla których właśnie ja i ludzie maszerujący w niedzielę w stolicy to faszystowska swołocz. Do tego doszedł dzisiejszy świat.

Kończę pisać, bo zaraz Moderator spacyfikuje temat

Pozdrawiam koledzy wszystkich

p.s.

A tak na marginesie to czy posiadacze NZ - tek wehrmachtowskich to nie faszyści? Niby się nie przyznają, ale czego nie pomalowali motocykli na cywila? No, czego? Ciągnie wilka do lasu.

Offline

 

#42 2012-11-13 20:16:57

Ozzy

Administrator

Skąd: Jarosław/Szczecin
Zarejestrowany: 2010-01-15
Posty: 10696
Punktów :   
Pojazd: DKW NZ 350-1, Iż 49K
Tel. Kom.: 726 44 99 09
WWW

Re: 11 Listopada Święto Niepoległości

Piter napisał:

Kończę pisać, bo zaraz Moderator spacyfikuje temat

To jest dział na Na ludzie, do póki się nie obrażacie nawzajem jest OK

Piter napisał:

A tak na marginesie to czy posiadacze NZ - tek wehrmachtowskich to nie faszyści? Niby się nie przyznają, ale czego nie pomalowali motocykli na cywila? No, czego? Ciągnie wilka do lasu.

Ja mam DKW NZ 350-1, które były produkowane tylko i wyłącznie dla WH to jak miałem inaczej pomalować?


http://www.dkw.pun.pl/_fora/dkw/gallery/2_1412712999.gif
Dwusuw kopci, dwusuw czadzi, dwusuw nigdy Cię nie zdradzi!!!

Offline

 

#43 2012-11-13 21:44:12

Komar

Moderator

6921071
Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2010-01-20
Posty: 1788
Punktów :   
Pojazd: DKW NZ 350 WH Sanitarny
Wiek: Za dużo
Zawód: składacz puzzli

Re: 11 Listopada Święto Niepoległości

W Niemczech był nazizm nie faszyzm.


...Wolność i przestrzeń niczym nieograniczona...

Offline

 

#44 2012-11-14 06:53:20

wawafreda

Sympatyk

Skąd: Pułtusk
Zarejestrowany: 2012-08-12
Posty: 134
Punktów :   -2 
Pojazd: BMW, Yamaha,Honda,Jaguar,Ford,
Wiek: 48
Zawód: Muzyk,dziennikarz,mechanik,bla
Tel. Kom.: 601387207

Re: 11 Listopada Święto Niepoległości

Odnośnie gejów to szum medialny też mnie irytuje, ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność oskarżając ich wszelkie zło tego świata. Dużo większym problemem jest bezradność policji. Jak zwykle sobie nie radzą. Jedno w czym są niedoścignieni to rozstawianie radarów. Widziałem podobną demonstrację w Paryżu. Tam policja wkroczyła z pałami długości 1.5 metra. Waliła po czym popadnie i porządek był po chwili - nie było boże przebacz i nikt nie pierniczył o brutalności policji. Gliniarze nie są od tego by ich kochać - mają być skuteczni.

Offline

 

#45 2012-11-14 20:57:12

Piter

DKW-spec

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 528
Punktów :   
Pojazd: DKW SB
Wiek: 42

Re: 11 Listopada Święto Niepoległości

Wawafreda zgadzam się z tobą że policja sobie nie radzi a powinna działać zdecydowanie, powiem więcej, nie mam żadnego szacunku dla stadionowego bydła i innych troglodytów( nie mylić z kibicami, fanatykami etc.), którzy przychodzą na stadiony żeby się wyłącznie wyżyć - pała, pała i jeszcze raz pała, żeby dochodził do siebie  miesiąc, wiedział by że tak się nie robi.
Ale nie może być tak że policja która ma chronić, działać prewencyjnie robi swoim działaniem zadymę, która może doprowadzić do nieszczęścia! Gdybym tam osobiście nie był i tego nie widział ( a byli także moi przyjaciele z grup rekonstrukcji historycznej z dziećmi, a także inni) to bym w to nie uwierzył! Jak można walić gazem po małych bezbronnych dzieciakach i kobietach!? Czy to Chiny albo Białoruś? Uwierz mi, że policja miała mnóstwo czasu i możliwości, aby wcześniej wyłapać ewentualnych prowodierów, za pysk i na komisariat. Po co zagradzać początek marszu  szczelnym kordonem i polewaczką? Maluchy i młodzież przeżyły najprawdziwszą traumę uciekając do pobliskich budynków. Podejrzewam, że gdyby nie było tam ani jednego policjanta nie byłoby żadnych ekscesów. Zresztą,  wystarczy wejść na You tube i poprzeglądać filmy, widać jak na patelni że bliżej tu do wschodnich niż francuskich rozwiązań. Serce mnie bolało jak z dziesiątek tysięcy ludzi którzy oddali by życie za ojczyznę zrobiono w TV faszystowskie bydło. Czy ktoś kochający i dbający o ojczyznę jest faszystą? Gdzie my jesteśmy???

Offline

 
Patron medialny Forum Motocykli DKW Auto Union



Partner Forum Motocykli DKW Auto Union





Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa