DKW Auto Union Forum

- Ogólnopolskie Forum Motocykli DKW Auto Union -

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#16 2011-08-13 10:53:19

oldtimer

Dekawkowiec gaduła

4892887
Zarejestrowany: 2010-10-08
Posty: 222
Pojazd: GSX-R
Wiek: 30+
Zawód: lotny

Re: TO JEST POLSKA WŁASNIE

Daw Wam przyklad "Polaka w Angli" - czyli napisze o sobie. Mieszkam tam od 5 lat. Wyjechalem z ciekawosci a nie z koniecznosci (rzucilem prace w kontroli jakosci w Toyocie w Jelczu - Laskowicach). Na poczatku praca przez agencje z tymi Polakami o ktorych piszecie (co drugie slowo k...wa, ciemne interesy itp.), szybko polapalem sie ze nie tedy droga i po 3 miesiacach zalapalem sie na Uniwersytet w Reading gdzie jestem do dzis. Od pieciu lat pracuje miedzy naukowcami wiec nikt nie popsul mi glowy tepymi zartami w stylu Mike'a budowlanca czy litrami przelanego przez gardlo piwa za zarobiona tygodniowke...co nie oznacza ze nie znam obrazu Polakow w Anglii. Mam setki przykladow o ktorych nie bede pisal, bo Mati dosc konkretnie wyjasnil jakie sa opinie w wiekszosci pod czym niestety musze sie podpisac. Prawda jest taka ze zle opinie sprzedaja sie zawsze najszybciej, a jesli rozmaiwamy o grupach spolecznych ktore wyjechaly to  niestety w wiekszosci wyjechala klasa robotnicza i ludzie biedni + (zule, zlodzieje, dealerzy i im podobni). Problem polega na tym ze Polska mentalnosc mowi: " jak masz prace to sie jej trzymaj", i taka osoba ktora pojawia sie na wyspie nie znajac jezyka zasila szeregi jakiejs podrzednej fabryki oraz wynajmuje kolejny pokoik w nieciekawej dzielnicy. W ten oto sposob tworzy sie nam mala spolecznosc ktora z czasem roznie w liczbe. Jak wiadomo w takiej spolecznosci mamy caly przekroj o ktorym wczesniej pisalem. Niestety nie ma tam inzynierow, lekarzy, pracownikow biurowych...oni mieszkaja w innych czesciach miasta i na chodniku ciezko ich rozroznic od przecietnego europejczyka.
Dalej jest juz reakcja lancuchowa czyli zaczyna sie sciaganie rodziny, znajomych. Nie widze nic zlego w zalatwieniu komus pracy czy pomaganiu rodzinie, ale reakcja o ktorej pisze wymknela sie juz dawno z pod kontroli. Z uwagi na to ze fama o latwym zyciu szybko sie rozniosla z czasem zaczely nadciagac coraz wieksze grupy ludzi z nizszych grup spolecznych, no bo przeciez lekarz czy architekt nie rzuci wszystkiego i nie wyjedzie tylko dlatego ze dadza mu £ 60 na tydzien na utrzymanie dziecka ???
Z czasem przeniesli sie tez zule ktorych czesto widze teraz u mnie w Reading. Mamy rowniez bezdomnych, potworzyly sie gangi sciagajace ludzi do pracy i wykorzystujace ich, dealerzy ktorzy maja tutaj raj na ziemii...

Oczywiscie spotkalem kilku studentow z Polski oraz pracownikow naukowych, ale mozecie wierzyc lub nie nikt sie za bardzo nie chcial ujawniac. I nie chodzi tu o polskosc tylko o swiety spokuj. Co Wam moge powiedziec...czuc jakies pietno i tyle.

Przez 5 lat pobytu dobrych znajomych moge policzyc na palcach obu rak. Bylo wiele sytuacji gdzie ktos za przyslowiowego funta byl w stanie wiele zlego zrobic....opinie o Polakach w anglii nie sa wyssane z palca, dlatego 30 pazdziernika koncze kontrakt i wracam z zona na stale do Polski. Bede budowal wraz z Wami 5 RP z kilometrami autostrad tanim paliwem i niskimi podatkami...zyczcie mi powowdzenia


"Cały świat objedziesz wokół polskim motocyklem Sokół"

Offline

 

#17 2011-08-13 11:12:25

dkw_sb350

DKW-spec

Skąd: Bielawa
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 1393
Punktów :   
Pojazd: DKW SB 350
Wiek: 50
Zawód: konstruktor

Re: TO JEST POLSKA WŁASNIE

Życzę Ci powodzenia i żeby kraj się zmienił na lepsze po Twoim powrocie
Co do opinii o Polakach za granicą, to od początku lat 90-tych mnóstwo żuli i złodziei wyjeżdżało na Zachód. Czy to były Włochy, Grecja czy Francja tworzyli złą reputację naszym rodakom. Nie na darmo w Niemczech mówiono o złodziejach aut z Polski. Nie znaczy to, że nasza nacja jest wyjątkowa. Są od gorsi od naszych "mętów".

Offline

 

#18 2011-08-13 14:45:00

toni175

Dekawkowiec gaduła

11616482
Skąd: Starachowice
Zarejestrowany: 2011-01-27
Posty: 187
Punktów :   
Pojazd: NZ350-1,Pannonia,Csepel,Perak
Wiek: 29
Zawód: Opiekun maszyn
WWW

Re: TO JEST POLSKA WŁASNIE

pracowałem za granicą w rolnictwie- nie wstydzę się tego  i gdybym był teraz studentem też bym wyjeżdżał za granicę. pozostały mi dobre znajomości, troche języka - co przydaje się teraz w obecnej pracy i to że absolutnie nie uważam tego czasu za stracony. w PL po prawie pieciu latach pracy w fabryce, objęciu stanowiska specjalisty ds.technicznych zbliżyłem się do stawki sprzed 10lat w Niemczech. pojechałem tam pracować, zarobić troszkę kaski na lepszy start, na moje hobby. tam nauczyłem się pracować, nie marudzić - teraz to procentuje. w miedzy czasie przyjeżdżali inni studenci,mężowie, kawalerowie...jedni pracowali, inni uciekali. teraz jak spotykam któregoś z nich, to wg mnie nic się nie zmieniło - jedni dalej pracują, utrzymują rodziny, powoli do przodu ciagną, inni biedolą że aż się rzygać chce. żadna praca nie hańbi, cały czas trzeba się uczyć, i wyciągać wnioski z nowych doświadczeń. Ci co chcą obywatelstwo zmienić, niech to robią, bo tak jest najłatwiej - umyć ręcę i nie przyznawać się że jest się Polakiem. i nic nie robić aby wizerunek Polaka zmienić za granicą.
na koniec historia prawdziwa mojego brata:
gdy skończył budownictwo postanowił wyjechać do Irlandii razem z ukochaną.zarobić trochę na start, i wrócić do PL. wcześniej pracował ze mną w Niemczech. język ang. średni, raczej podstawowy. na zielonej wyspie po roku pracy tu i tam zatrudnił się w firmie projektującej budynki- wcześniej nie szukał pracy w swoim zawodzie, tylko jakiś dorywczych.po pięciu latach pracy, awansach itp, wrócił do Polski. złożył CV z referencjami w wawie, wrocławiu i kilku innych miastach, wszędzie przeszkodą było brak jakiegokolwiek kursu jeżyka angielskiego...po roku na bezrobotnym, zrobieniu kilku kursów w Polsce, został przyjęty jako asystent...normalnie śmiech.

Offline

 

#19 2011-08-13 15:40:43

matidkw

Moderator

10544633
Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2010-01-15
Posty: 1659
Punktów :   
Pojazd: DKW SB,NSU 501/601TS, TWN, CZ
Tel. Kom.: 508 985 704

Re: TO JEST POLSKA WŁASNIE

Toni 175 i dobrze że się nie wstydzisz, bo to że tam pracowałeś nie jest żadnym powodem do wstydu, przecież nie pojechałeś tam kraść. Myślę, że bardziej tu nam chodziło o wstyd za obciach, który jakiś tam procent polaków  robi i  jak to się odbija na obrazie reszty polaków przebywających w innych krajach. Co do Twojego brata to myślę że w PL mu jest trudniej ze względu na to, że przez ostatnie kilka lat naprodukowano magistrów (m.in. mnie). W Wlk. Bryt. studia są płatne, rzadko kto studiuje dlatego wykształcony obcokrajowiec, który się wykaże ma szansę na awans. Co do mgr. w Polsce rynek jest nimi zapchany, bo powiedzcie mi na co komu np. 300 prawników (tylko z dziennych) każdego roku w samym Toruniu??? Z drugiej strony, czy gdyby połowa magistrów z ostatnich 5 lat kończyła tylko np. technika to była by dla nich jakaś sensowna praca? wątpię....

Offline

 
Patron medialny Forum Motocykli DKW Auto Union



Partner Forum Motocykli DKW Auto Union





Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dkw.pun.pl