DKW Auto Union Forum

- Ogólnopolskie Forum Motocykli DKW Auto Union -


#1 2013-08-13 21:56:12

Jaceksj

Moderator

Skąd: Pułtusk
Zarejestrowany: 2012-02-24
Posty: 1035
Punktów :   
Pojazd: DKW NZ 350, NZ 250
Wiek: 43
Zawód: mechanik-lakiernik
Tel. Kom.: 600442970

Motoclasic Wrocław

Witam. Jestem na wakacjach w pobliżu Wrocławia i mam pytanie czy ktoś z kolegów wybiera się w weekend a konkretnie w sobotę na imprezę w zamku Topacz.  Bo ja mam w programie wakacji zahaczyć o tą imprezę. Chętnie bym się spotkał z kimś z tych stron i wypił jakieś piwko.
Ps. Może ktoś podpowie co ciekawego tu można jeszcze zwiedzić oprócz zamku Książ, Czocha  itp. bo nie chciałbym czegoś ciekawego pominąć

Offline

 

#2 2013-08-15 11:43:05

dkw_sb350

DKW-spec

Skąd: Bielawa
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 1393
Punktów :   
Pojazd: DKW SB 350
Wiek: 50
Zawód: konstruktor

Re: Motoclasic Wrocław

W ten weekend mam wesele w rodzinie, więc muszę odpuścić Topacz
Jeśli już będziesz w okolicy Książą, zajrzyj do Jaworzyny, gdzie harlejowcy przy muzeum kolejnictwa zrobili muzeum motocykli (głównie harnasi). Jeśli interesują Cię wojenne historie, to zajrzyj do Walimia i obejrzy pozostałości "Riese" (2 obiekty, w jednym można płynąć pontonem pod ziemią). Twierdze Srebrna Góra i Kłodzko (z podziemnymi chodnikami minerskimi). Ruiny zamku i tama w Zagórzu Śl. Kopalnia złota w Złotym Stoku. Błędne Skały w Górach Stołowych. Jeśli jesteś motorkiem, to nie ma lepszych tras na motorek jak w Górach Sowich i Stołowych (jakość dróg pomijam ). Polecam też atrakcje u naszych sąsiadów, Czechów. Choćby Skalne Miasteczko w Adrspachu (trzeba jachać do samego końca miasteczka, do wielkiego parkingu).

Offline

 

#3 2013-08-15 14:36:07

Ozzy

Administrator

Skąd: Jarosław/Szczecin
Zarejestrowany: 2010-01-15
Posty: 10696
Punktów :   
Pojazd: DKW NZ 350-1, Iż 49K
Tel. Kom.: 726 44 99 09
WWW

Re: Motoclasic Wrocław

W maju br. byłem na dolnym śląsku ale Drifterem, bazą wypadową było Kletno gdzie można zwiedzić nieczynna już kopalnie uranu, zwiedzałem obiekty Riese prócz muchołapki, która akurat była niedostępna dla zwiedzających.
Trochę pogoda była kiepska bo co chwile padało ale też odwiedziłem Karpacz ale czasu na zamek Czocha już zabrakło.
Wracając wieczorem od Wałbrzycha w Dzierżoniowie trochę się zakręciliśmy bo remont drogi 384 od Łagiewnik był ponoć sporym utrudnieniem pojechaliśmy na Niemcze wąską droga o bardzo dobrej nawierzchni, stamtąd na Łagiewniki i nocleg późno w nocy w Strzelinie. Gdybyśmy byli nieco wcześniej w Dzierżoniowie to pewnie by się z Tobą zdzwonił a tak to nie chciałem po nocach wydzwaniać.

Każdemu polecam zwiedzanie dolnego śląska, ale tam trzeba poświęcić na to dobrych parę dni a najlepiej tydzień urlopu


http://www.dkw.pun.pl/_fora/dkw/gallery/2_1412712999.gif
Dwusuw kopci, dwusuw czadzi, dwusuw nigdy Cię nie zdradzi!!!

Offline

 

#4 2013-08-15 18:18:20

dkw_sb350

DKW-spec

Skąd: Bielawa
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 1393
Punktów :   
Pojazd: DKW SB 350
Wiek: 50
Zawód: konstruktor

Re: Motoclasic Wrocław

Ozzy, może następnym razem Droga na odcinku Dzierżoniów-Łagiewniki praktycznie nie istnieje, ale jak ją (kiedyś) zrobią, to będzie prawdziwa autostrada Droga Dzierżoniów-Niemcza, choć wąska, jest dobrym dojazdem.
Ogólnie polecam stare województwo wałbrzyskie i pograniczne tereny Czech do zwiedzania motorkiem

Offline

 
Patron medialny Forum Motocykli DKW Auto Union



Partner Forum Motocykli DKW Auto Union





Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz