DKW Auto Union Forum

- Ogólnopolskie Forum Motocykli DKW Auto Union -


  • Index
  •  » Na luzie
  •  » Gold Wing na miarę naszych możliwości :)

#1 2011-02-09 16:05:24

dkw_sb350

DKW-spec

Skąd: Bielawa
Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 1393
Punktów :   
Pojazd: DKW SB 350
Wiek: 50
Zawód: konstruktor

Gold Wing na miarę naszych możliwości :)

Specjalnie nawiązałem do cytatu z "Misia". Proszę przeczytać opis i dokładnie przyjrzeć się zdjęciu.

http://photos04.otomoto.pl/photos/original/M2/43/18/M2431827_1.jpg



http://otomoto.pl/junak-m-m10-M2431827.html

Offline

 

#2 2011-02-09 16:13:25

Komar

Moderator

6921071
Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2010-01-20
Posty: 1788
Punktów :   
Pojazd: DKW NZ 350 WH Sanitarny
Wiek: Za dużo
Zawód: składacz puzzli

Re: Gold Wing na miarę naszych możliwości :)

Ciekawe. Na forum Iża część ludzi się zaczęła śmiać (w tym ja) jednak jeden z użytkowników napisał:


"Ten sprzęt był - przynajmniej jeden raz pokazywany w TV i kilkukrotnie opisywany w prasie. (Jak znajdę czas i chęci to może odnajdę jakiś artykuł z gazety, z tym junakiem.)
Poza tym powstawał w czasie gdy "rodził" się również "Batmobil" z Torunia, wtedy takie wydumki były na czasie.
W latach 90-tych dzisiejsze medium wszechwiedzy - internet - był w powijakach i nie tak łatwo było czegoś się dowiedzieć, obejrzeć czy coś zrobić, co zadowalało by właściciela.

Wtedy w turystykach królowała Honda Gold-Wing, kilka turystycznych modeli Harley-a i może jakieś BMW-uszki.
Jeśli ktoś chciał posiadać indywidualny sprzęt to albo wykonywał draga (często na bokserach) albo chcąc posiadać choć namiastkę turystyka wykorzystywał praktycznie wszystko co wpadło w ręce i mogło się przydać. (Kiedyś na jakimś zapomnianym zlocie widziałem kufry wykonane z spłuczek od toalety.)

To cudo jeździ?
odpowiem :tak
Przynajmniej kilka lat temu jeździło (na własne oczy widziałem TO w Toruniu)
Natomiast boczne kółka służyły pomocą tylko na postoju. W trakcie jazdy były (o ile dobrze pamiętam) podnoszone."

Zmieniłem zdanie i twierdzę, że stwórca musiał mieć niesamowite coś aby to wymyślić. Mimo wszystko godne podziwu i w swoim rodzaju ładne. Jak z japońskiej kreskówki.
DKW_SB350, wrzuć zdjęcia tego Junaka, szkoda aby po skończeniu aukcji znikła.


...Wolność i przestrzeń niczym nieograniczona...

Offline

 

#3 2011-02-09 16:31:34

zdychawka

DKW-spec

4791174
Skąd: Pabianice
Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 826
Punktów :   
Pojazd: DKW NZ 350/43, RT3
Zawód: niewdzięczny
Tel. Kom.: w szufladzie

Re: Gold Wing na miarę naszych możliwości :)

potężnie rozbudowany... buuhahahaha... dobre, dobre. Prawdziwie steampunkowy kredens. ... to dla autora.

Offline

 

#4 2011-02-09 16:32:31

oldtimer

Dekawkowiec gaduła

4892887
Zarejestrowany: 2010-10-08
Posty: 222
Pojazd: GSX-R
Wiek: 30+
Zawód: lotny

Re: Gold Wing na miarę naszych możliwości :)

W prawdzie mam w komputerze folder pod tytulem "moto-parodia" gdzie zbieram sobie rozne ciekawostki z internetu ale jednak jako posiadacz motocykla z silnikiem zaporozca (rowniez skladaka z wszystkiego) nie wypada mi sie smiac. Kazdy sklada na miare czasow i mozliwosci, choc niektore sprzety jak ten z lopata zamiast siedzenia do ktorego link kieys zamiescilem sa troche nieprzemyslane i smieszne.


"Cały świat objedziesz wokół polskim motocyklem Sokół"

Offline

 

#5 2011-02-09 19:31:52

matidkw

Moderator

10544633
Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2010-01-15
Posty: 1659
Punktów :   
Pojazd: DKW SB,NSU 501/601TS, TWN, CZ
Tel. Kom.: 508 985 704

Re: Gold Wing na miarę naszych możliwości :)

Chyba wiem kto tego Junaka zrobił, bo widać czasami w Toruniu pojazdy jak z MAD MAXa na Włocwałwskich numerach, moim zdaniem i osób które ze mną widziały te "pojazdy" koleś powinien się leczyć, bo normalny nie jest.

Jak miałem z 10 lat to pamiętam że jeździł po Toruniu koleś przebrany za Batmana w jakieś dziadowskiej imitacji Batmobila, która była zrobiona z jakiegoś starego grata, zatrzymywał się na osiedlach i się zachwycał ze dzieciaki do niego podchodzą, możliwe że to ta sama osoba...

Co do GOLD WINGa to na osiedlu na Rubinkowie facet miał M 72 (rama ze wzmocnieniami przy suwakach) z silnikiem od BMW R 71, nazakładane z 5 lamp, kierunkowskazy, trąbki, szyba, pełno frędzi, flaga USA, motocykl był biały brzydko pomalowany, miał całkiem sporo chromów, metalowe sakwy z tyłu, a na nich krzywo wyklejony napis BMW SAHARA , obecnie ten facet ma GOLD WINGa  z lat 80-tych.

Offline

 
  • Index
  •  » Na luzie
  •  » Gold Wing na miarę naszych możliwości :)
Patron medialny Forum Motocykli DKW Auto Union



Partner Forum Motocykli DKW Auto Union





Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dkw.pun.pl